Realizacja zadania 4: szkolenie dla wszystkich uczestników projektu Myślenicka Szkoła Ćwiczeń: Indywidualizacja procesu nauczania

20.05.2021 r w ramach realizacji zadania 4 projektu  Myślenicka szkoła Ćwiczeń MSĆ odbyło się 4 godzinne szkolenie dotyczące indywidualizacji procesu nauczania.

Formy i sposoby indywidualizacji nauczania były głównym zagadnieniem szkolenia, które zostało poprowadzone dla uczestników projektu Myślenickiej Szkoły Ćwiczeń. Podczas 4 godzinnego szkolenia pani Małgorzata Karwala, stawiając uczestnikom spotkania kluczowe pytania: kogo i czego dotyczy indywidualizacja poszukiwała odpowiedzi na nie. Uczestnicy zastanawiali się, co oznacza pojęcie indywidualizacji, jakie właściwości uczniów wyznaczają jego możliwości i sposoby uczenia się,  na czym polega strategia indywidualizacji, co powinno interesować nauczyciela w procesie indywidualizacji oraz jakie są formy i sposoby indywidualizacji nauczania. Te oraz inne ważkie zagadnienia w sposób kreatywny, twórczy oraz aktywny zostały przeanalizowane przez wszystkich zainteresowanych.