„Akademia Żywiołów - naukowe lanie wody” - prelekcja podczas Ekokonferencji MCDN

„Akademia Żywiołów - naukowe lanie wody” - prelekcja nauczyciela Szkoły Podstawowej nr 4 w Myślenicach, mgr Ewy Cwynar, podczas Ekokonferencji  MCDN dla nauczycieli szkół podstawowych i ponadpodstawowych województwa małopolskiego.

17 listopada 2021 r. w ramach współpracy z partnerem projektu Myślenicka Szkoła Ćwiczeń MCDN nauczycielka Szkoły Wiodącej, mgr Ewa Cwynar, podczas Ekokonferencji  zorganizowanej przez MCDN na zaproszenie dr Kingi Wierzbickiej zaprezentowała i omówiła efekty działań proekologicznych podejmowanych w Szkole Podstawowej nr 4 w Myślenicach oraz przedstawiła wypracowane materiały w ramach realizacji projektu Myślenicka Szkoła Ćwiczeń. Wystąpienie zadedykowała wszystkim nauczycielom, którzy swoją postawą aktywnie włączają się w działania promujące proekologiczne postawy wśród uczniów. Przedstawiła również działania podejmowane wśród uczniów oraz ich efekty. Omówiła program zajęć pozalekcyjnych skierowany do uczniów klas 7 i 8 pt. „Akademia Żywiołów” stanowiący wytwór  pracy Sieci nauczycieli przyrodników współpracujących ze sobą w ramach realizacji zadań MSĆ, zaprezentowała pomysły na mini projekty ekologiczne „Jestem Eko na co dzień”, interdyscyplinarny konkurs przyrodniczy „Naukowe lanie wody” . Podzieliła się doświadczeniem nauczyciela włączającego się w realizację gminnego projektu „Woda w przyrodzie” oraz zaprezentowała efekty ekologicznych wyzwań podejmowanych na lekcjach języka polskiego w szkole, w której uczy.

Dzięki  aktywnemu udziałowi w tej konferencji,  nauczycielka w sposób świadomy i planowy przeniosła umiejętności nabywane i doskonalone w działaniach Myślenickiej Szkoły Ćwiczeń MSĆ, stając się inspiracją do innowatorskich działań dla innych nauczycieli.