Zadanie 4: Działania Myślenickiej Szkoły Ćwiczeń: konsultacje dla wszystkich uczestników projektu poświęcone pracy z uczniem z zespołem Aspargera

02 grudnia 2021 r w ramach realizacji zadania 4 Myślenickiej Szkoły Ćwiczeń MSĆ: działania Myślenickiej Szkoły Ćwiczeń MSĆ zostały przeprowadzone konsultacje dla uczestników projektu poświęcone pracy z uczniem z zespołem Aspargera. Prowadząca, pani Mariola Komorowska, przedstawiła zebranym informacje nt pracy z uczniem z zaburzeniami zachowania oraz uczenia się. Tym razem podczas 4 godzinnego spotkania prowadząca  zwróciła uwagę na taką formę edukacji, która jest oparta na budowaniu więzi, zaangażowaniu, stwarzaniu możliwości dokonywania wyborów przez ucznia oraz uwzględnianiu indywidualnych potrzeb i możliwości dziecka. Edukacja humanistyczna oparta na aktywności własnej uczniów, współdziałaniu z rówieśnikami oraz poszukiwaniu wsparcia od rodziców dziecka mogą stać się kluczem do sukcesu uczenia i nauczania dziecka z zespołem Aspargera.