Realizacja zadania 4: Działania Myślenickiej Szkoły Ćwiczeń, konsultacje dla uczestników projektu: Uczeń z dysleksją- jak pracować, jakie wymagania stawiać?

09.12.2021 uczestnicy projektu Myślenickiej Szkoły Ćwiczeń odbyli trzygodzinne konsultacje poświęcone pracy z uczniem z dysleksją. Podczas spotkania uczestnicy starali się poszukiwać odpowiedzi na pytania: jak pracować z dzieckiem, który ma dysleksję, jakie stawiać mu wymagania oraz jak go motywować do pracy i zachęcać do rozwijania samego siebie- mimo trudności, na jakie napotyka. Prowadzący, pan Mariusz Stinia, omówił działania ucznia, rodzica i nauczyciela, przedstawił szeroki katalog ćwiczeń i umiejętności, które warto wdrażać, aby wspomóc dziecko w trudnym dla niego procesie edukacji.