Zadanie 4: Działania Myślenickiej Szkoły Ćwiczeń: szkolenie dla wszystkich uczestników projektu: Motywowanie uczniów do nauki i aktywności

03.02.2022 r w Szkole Podstawowej nr 4 w Myślenicach odbyło się 4  godzinne szkolenie Motywowanie uczniów do nauki i aktywności, dedykowane  wszystkim nauczycielom realizującym projekt Myślenickiej Szkoły Ćwiczeń MSĆ, podczas którego prowadząca, pani Anita Stinia,  zainicjowała wśród zebranych rozmowy na temat wagi i roli oddziaływań nauczyciela na aktywność  i motywację uczniów w nauczaniu i nauczaniu zdalnym. W trakcie szkolenia trener wraz z uczestnikami szukali odpowiedzi na pytania, w jaki sposób zorganizować proces nauczania, jak przeprowadzić dyskusję, jak zadawać pytania i zadania stymulujących myślenie, aby zaangażować uczniów w naukę? Uczestnicy poznali formy, sposoby oraz narzędzia przydatne w procesie przekazania uczniom informacji zwrotnej podczas nauczania oraz zdalnego nauczania. Działania oparte zostały wokół aktywności-współpracy i oceny.

Program szkolenia obejmował następujące obszary: narzędzia budowania pozytywnej samooceny ucznia;   warsztat technik motywacyjnych; metody pracy ukierunkowane na zaangażowanie i sprawczość uczniów - przykłady dobrych praktyk; sposoby efektywnego chwalenia pracy ucznia.