Wsparcie dla nauczycieli MSĆ: warsztaty "Szkolny bilet w stronę AI czyli sposób na sztuczną inteligencję w szkole"

22 kwietnia 2024 r uczestnicy projektu MSĆ otrzymali wsparcie w postaci warsztatów poprowadzonych przez panią Magdalenę Bubulę i pana Arkadiusza Nalepkę, którzy przybliżyli uczestnikom zagadnienia wykorzystywania sztucznej inteligencji w codziennej pracy nauczyciela przedmiotu. Omówiono moduły: Narzędzia IA w nauczaniu języków obcych i przedmiotów ścisłych oraz AI w szkole- bezpieczny niezbędnik użytkownika.

AI w szkole to: zarządzanie reakcjami, wsparcie merytoryczne, analiza dużych zbiorów danych, personalizacja nauczania oraz przestrzeń bezpieczeństwa emocjonalnego dla ucznia w procesie ponoszenia porażek.To również pomocnik nauczyciela i ucznia.